Pora zatroszczyć się o urodę

Uroda jest bardzo ważna dla ludzkości od chwili, kiedy człowiek pojawił się na planecie Ziemia. Od tej pory zaczęto generować rozmaite kanony obowiązującego piękna przy czym najbardziej popularne były te, które zawierały w sobie niedoścignione ideały lub bardzo trudne w osiągnięciu. Tak zatem świat zaczął popadać w „urodowe” skrajności: od promocji otyłości po chudość w rozmiarze „zero”.

Współczesne kobiety mają dość kreowania rozmiaru „zero” na ideał piękna. Nabierają do tego tematu też sporo dystansu – walczą o samoakceptację innych kobiet, które noszą zdecydowanie większe rozmiary odzieżowe. Świat kobiet zaczyna rozumieć mechanizm kreowania kampanii reklamowych, jest świadomy tego, że nie chodzi tyle o urodę modelek, co o sprzedaż produktów. Oczywistością jest, że wraz z nabyciem produktu kupuje się marzenia. O czym? To zależy – może być to marzenie o lepszym wyglądzie, o większej jakości czy komforcie życia. Reklama mało kiedy dotyczy celów wyższych i zazwyczaj dotyczy słowa „ja”.

O co chodzi z plus size? Plus size istniało od dawna, tylko nikt nie był w stanie właściwie ubrać tego w słowa. Przez wiele lat potrzeby kobiet noszących rozmiary większe niż 42 były lekceważone. Panie nie miały do wyboru fajnych kolekcji ciuchów – odzież z rynku była bez wyrazu lub krzyczała od pstrokacizny, na domiar złego zazwyczaj zawierała wielkie wzory, co optycznie bardzo niekorzystnie wpływało na krągłą sylwetkę. Kobiety krągłe były po prostu traktowane po macoszemu, co mocno dziwi, gdyż takowych jest zdecydowana większość. Pierwsza dekada XXI wieku odniosła pierwsze rezultaty w walce o równouprawnienie kobiecych rozmiarów. Najpierw na plus size otworzyła się bielizna, dopiero potem producenci odzieży. Nawet sieciówki dostrzegły ogromny potencjał tej niszy. Jak zatroszczyć się o krągłą urodę? Kosmetyczka z Olsztyna [swiaturody.com] jest ekspertką w dziedzinie pielęgnacji każdego typu urody – do każdej klientki podchodzi bardzo indywidualnie. Salon kosmetyczny oferuje swoim klientkom wiele zabiegów – przy czym u pań o pełnych kształtach nie trzeba zazwyczaj koncentrować się na cerze, ale na ciele, które powinno się ujędrniać, uwalniać od pomarańczowej skórki i w miarę możliwości wyszczuplać. Dobrze jest by z kosmetyką połączyć odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *